Úrok 8,00 % p.a.

Výše ročního úroku

Měsíční výplaty

Každý měsíc obdržíte výplatu výnosů

Splatnost 1.10.2020

V tento den obdržíte zpět investovanou částku

Základní informace o emisi

Emitentem korporátních dluhopisů je česká společnost SCNS CEE s.r.o., mateřská společnost akciové společnosti SimpleCell Networks Slovakia, která je jediným národním operátorem revoluční mobilní sítě pro Internet věcí Sigfox. Její činnost byla zahájena v polovině roku 2016 a do dnešního dne pokryla sítí 92% území Slovenska a získala významné zákazníky z oblasti energetických společností, vodárenských společností a IT integrátorů. Pod obchodní značkou SimpleCell jsou provozované mimo jiné sítě Sigfox v České republice, na Slovensku, ve Švýcarsku (pod značkou Heliot).

Společnost SCNS CEE s.r.o investovala do výstavby sítě SimpleCell Networks na Slovensku ze svých zdrojů 47 mil Kč. Posílení kapitálové pozice SCNS CEE skrze emisi dluhopisů umožní zrychlení dostavby sítě v regionálních městech a povede k větší bázi zákazníků. Síť Sigfox přináší revoluci díky nízké energetické spotřebě, nízké ceně konektivity a univerzálnímu překryvnému pokrytí – díky tomu je síť postavená již ve 40x zemích, zaujala roli globálního lídra speciální sítě pro Internet věcí. Odborníci očekávají, že Internet věcí povede k připojení miliard zařízení jako jsou sensory, kouřové a záplavové detektory, odečty vody, psí obojky, GPS trackery nebo panická tlačítka pro seniory, společnost SCNS CEE resp. SimpleCell Networks Slovakia je na tuto dynamickou změnu připravená tady a teď!

JMENOVITÁ HODNOTA DLUHOPISU20 000,- Kč
MINIMÁLNÍ VÝŠE INVESTICE20 000,- Kč
MAXIMÁLNÍ VÝŠE INVESTICEAž 24 mil. Kč, podle aktuálního stavu prodaných dluhopisů
ÚROK
8,00% p.a.
VÝPLATA ÚROKUměsíčně
DATUM SPLATNOSTI1.10.2020
ZPĚTNÝ ODKUPAno
STAV EMISEÚpis zahájen 1.10.2018

O SimpleCell Networks Slovakia byla natočena reportáž na celostátní stanici TA3

Aktuality z projektu

Jak využijeme získané prostředky?

 • Dostavba sítě v regionálních městech

  SimpleCell Networks Slovakia postavila především velká města, nyní se pozornost přesouvá do regionálních, kde je potřeba zahustit síť, aby byla zajištěna profesionální služba pro více zákazníků

 • Posílení obchodního týmu

  Více obchodníků navštíví více výrobců čidel, sensorů a věcí (např. dveří a kotlů) a oživí větší počet věcí a připojí do sítě větší objem koncových zařízení, které platí za připojení

 • Zacílení na větší počet aplikací

  Rozšíření báze potenciálních zákazníků pro aplikace v oblasti zemědělství, smart meteringu, facility managementu a především logistiky

Jak zhodnotíme a zajistíme vaše prostředky?

 • Internet věcí jako nejrychleji rostoucí odvětví

  Celosvětové analýzy předpokládají připojení miliardových objemů koncových zařízení do sítě Internetu věcí

 • Neomezená báze aplikací a zákazníků

  Sigfox přináší revoluci do každého odvětví – zákazníkům přináší možnosti realizace zcela nových obchodních modelů

 • Ziskovost telekomunikačního sektoru

  Telekomunikační sektor patří dlouhodobě mezi nejziskovější

 • Kvalifikovaný manažerský tým

  Skupina zahrnuje specialisty na obchod a marketing, na síťová řešení, na finance, se znalostí problémů velkých energetických společností, kteří jsou zákazníky společnosti

 • Zajištění aktivy a pohledávkami

  SCNS CEE s.r.o je vlastíkem dceřinné společnost SimpleCell Networks Slovakia, která vlastní aktiva vázaná v nakoupené radiové technologii se sekundární likviditou v hodnotě 1 mil EUR +

O síti sigfox

SIGFOX je francouzská technologická společnost, která poskytuje nízkoenergetickou technologii širokopásmových sítí (LPWAN) pro připojení objektů, jako jsou elektroměry, detektory kouře, panické tlačítka nebo pračky, které vydávají a odesílají malé množství dat. Sigfox je nejúspěšnějším evropskou mladou firmou s investicemi ve výši přes 300 mil EUR od investorů jako je Telefonica, Samsung, Intel, Total, Salesforce, která v současné době působí ve 40 zemích s cílem 60 zemí do roku 2019. Sigfox poskytuje technologii v každé zemi výhradně jednomu partnerovi. Technologie Sigfox je první skutečně dedikovanou technologií IoT, která umožňuje masivní nasazení senzorů. Operátory v jednotlivých zemích jsou společnosti jako Engie (Belgie – největší energetika světa), Kyocera (Japonsko – globální technologická společnost), nebo SimpleCell Networks Slovakia (Slovensko).

Tým stojící za společností

Michal Pavlas

Michal Pavlas

Michal po studiích ekonomie v Praze a St.Gallen (CH) vedl soukromou strukturu ECPI, která spravovala investice do nemovitostí a energetiky. Michal je jednatel SCNS CEE sr.o. a předseda představenstva společnosti SimpleCell Networks a.s. zodpovědný za finance, strategii a hlavní zákazníky sítě Sigfox na Slovensku.

Martin Komínek

Martin Komínek

Martin je provozním ředitelem společnosti SimpleCell Networks Slovakia. Je zkušený profesionál se zkušenostmi s národním i mezinárodním prostředí ve firmách, jako jsou Ness, Corinex, Siemens, Hewlett Packard. Martin byl zodpovědný za založení pobočky na Středním východě v Dubaji, SAE včetně otevření kanceláře, rozvoj vztahů a uvedení produktu na trh.

Petr Šec

Petr Šec

Petr působí na českém a slovenském trhu již 25 let v oblasti marketingu, prodeje, médií a vývoje produktů. Je neexekutivním ředitelem společnosti BBDO Praha. Kromě toho je majitel a evangelista současného umění v regionu střední a východní Evropy prostřednictvím Galerie DSC. Kromě toho, že je investorem SCNS CEE s.r.o je jeho klíčová kompetence v rámci společnosti SimpleCell Networks Slovakia v marketingové komunikaci.

Igor Šmucr

Igor Šmucr

Igor je zkušený vrcholový manažer se zkušeností energetické společnosti ČEZ, kde působil řadu let jako ředitel zákaznických služeb ČEZ Kromě toho, že je spoluvlastníkem a členem představenstva společnosti SimpleCell Networks Slovakia, pracuje v poradní funkci v oblasti velkých energetik.

Svatoslav Kylar

Svatoslav Kylar

Svatoslav je partnerem poradensské společnosti Grant Thorton. Jeho zkušenost leží ve veřejné správě, službách Telco / ICT a poradenských službách.

O operátorovi Simplecell networks Slovakia

Stejně jako tradiční operátor prodává minuty a data, společnost SimpleCell Networks Slovakia prodává datové toky. Zákazníkem jsou energetické společnosti, vodárny, IT integrátoři, logistické společnosti i velké stavební společnosti. Ty platí poplatky za měsíční připojení podle objemu připojených zařízení a podle počtu přenesených zpráv – někomu stačí jedna zpráva denně (odečet vody), někomu 100 zpráv denně (poloha přívěsu logistické společnosti). SimpleCell vydělává na konektivitě od těchto zákazníků.

Jak zákazníci využívají Sigfox?

Výrobce letadel Airbus má více než 8000 subdodavatelů. Pro trackování jednotlivých dílů a dodávek používá trackery s technologií Sigfox což umoňuje ukazovat živě lokaci konkrétních dílů na cestě do výrobní haly, omezit ztrátovost a zamezit úzkým hrdlům ve výrobě. (Více info)

Největší český prodejce a distributor plynu implementoval síť Sigfox do své platformy Innosvět, kdy díky dennímu odpočtu stavu plynu dokáže zákazníkům v aplikaci zobrazit denní stavy spotřeby a vyčíslit přeplatky a nedoplatky. (Více info)

Významná slovenská IT společnost Soitron díky Sigfox připojeným vodoměrům nabízí vodárnám službu spojenou s dálkovými odečty. Dálkové odečty nejen že eliminují potřebu každoročního odečtu, ale zároveň umožňují vodárnám identifikovat úniky vody nebo krádeže. (Více info)

Detailní informace o emisi

EMITENTSCNS CEE s.r.o.
NÁZEV EMISEMobilní operátor pro Internet věcí SimpleCell Networks Slovakia – 10/2020
CELKOVÝ OBJEM EMISE24 000 000, 00 Kč
JMENOVITÁ HODNOTA DLUHOPISU20 000,00 Kč
ÚROK
8,00 % p.a.
VÝPLATA ÚROKUměsíčně
EMISNÍ KURZ20 000,00 Kč
KONEC UPISOVACÍHO OBDOBÍ30.6.2019
DATUM SPLATNOSTI1.10.2020
ZPĚTNÝ ODKUPAno
FORMA DLUHOPISUCenný papír na řad
PODOBA DLUHOPISUListinný cenný papír
TYP NABÍDKYVeřejná
PŘEVODITELNOST DLUHOPISUPovolena
STAV EMISEÚpis zahájen 1.10.2018
EMISNÍ PODMÍNKYKe stažení

Účast emitenta na konferencích a v reportážích

Konference Smart City

Konference společnosti Innogy

Copyright 2018 - České dluhopisové tržiště s.r.o. - Upozorňujeme všechny uživatele platformy, že webové stránky Ceskedluhopisy.cz jsou pouze a jen informačním, inzertním a administrativním prostorem, který umožňuje zpřístupnění informací emitentů o dluhopisech široké veřejnosti a umožňuje uživatelům platformy kontakt s emitenty a částečně pomáhá emitentům při správě jejich emisí. Provozovatel webových stránek Ceskedluhopisy.cz není účastníkem žádného případného smluvního vztahu mezi emitentem a uživatelem platformy ani účastníkem smluvního vztahu s uživatelem platformy s výjimkou vztahu založeného užíváním platformy ze strany uživatele platformy (v rozsahu daném podmínkami užívání této platformy), nepřijímá, nepředává ani neprovádí pokyny týkající se investičních nástrojů, neobchoduje s investičními nástroji, neupisuje ani neumisťuje investiční nástroje a ani neposkytuje investiční poradenství. Provozovatel webových stránek Ceskedluhopisy.cz dále není provozovatelem mnohostranného nebo organizovaného obchodního systému. Provozovatele webových stránek Ceskedluhopisy.cz tak nelze považovat za poskytovatele či zprostředkovatele investičních služeb ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu, ve znění pozdějších předpisů ("ZPKT"). Provozovatel webových stránek Ceskedluhopisy.cz rovněž není burzou cenných papírů nebo organizátorem regulovaného či jiného trhu ve smyslu ZPKT. Provozovatel webových stránek Ceskedluhopisy.cz dále doporučuje všem uživatelům platformy, aby inzerované informace o dluhopisech považovali pouze za informativní a konkrétní obchody s dluhopisy konzultovali a případně realizovali za účasti k tomu oprávněných subjektů.
Všeobecné podmínky a ochrana osobních údajů