Skupina PSA řeší dodavatelský řetězec pomocí sítě pro internet věcí Sigfox – příležitost i pro české a slovenské automotive společnosti

Dluhopis SimpleCell Networks Slovakia – 10/2020

Sigfox společně s IBM oznámili start spolupráce se skupinou PSA na sledování kontejnerů a digitalizace zásilek během trasy mezi dodavateli a montážními závody. Toto řešení založené na IBM cloudové technologii pro internet věcí (IoT) a speciální mezinárodní “0G” IoT síti Sigfox, umožňuje skupině PSA optimalizovat rotaci kontejnerů mezi více dodavateli a závody. Groupe PSA je francouzský výrobce osobních a nákladních automobilů a motocyklů. Jeho výrobky jsou prodávány pod značkami Peugeot, Citroën, OPEL.

Se sledováním trasy a díky IBM Watson IoT řešení může skupina PSA kontrolovat polohu kontejnerů vybavených čidly v reálném čase prostřednictvím sítě Sigfox. Toto snadno aplikovatelné řešení nabízí jednoduché a efektivní služby pro redukci prostojů a eliminaci obalového odpadu. Řešení bylo v současnosti aplikovány na několika místech skupiny.

Toto řešení umožní skupině PSA detailní kontrolu lokace přepravních kontejnerů a přepravních rámů, tzv. kolébek. Jde tak o další významný krok směrem k digitalizaci dodavatelského řetězce a zefektivnění logistických procesů. Toto řešení bylo vytvořeno ve spolupráci společností IBM Studio s logistickými experty skupiny PSA. To bylo dále rozpracované v IBM France ScaleZone, struktuře, která spojuje několik ekosystémy s cílem rozvíjet projekty několika zúčastněných stran.

Na základě nejnovějších technologických inovací v oblasti internetu věcí bylo řešení vyvinuté pro integraci do průmyslového prostředí. Od nasazení senzoru až po spuštění řešení jako služby. Tyto služby bude možné aplikovat pro logistická řešení každé společnosti a rozvíjet tak nové logistické způsoby pomocí rozšířené reality (Artificial Intelligence) a technologické sdílení v rámci ekosystémů Blockchain.

“V době bez hranic, kdy je zbožím umožněn volný pohyb, je přesné sledování jejich polohy výhodou inovativních společností. Doposud neexistoval efektivní a ekonomicky dostupný způsob sledování pohybu majetku v rámci dodavatelského řetězce na jednoduché a robustní technologii 0G síti Sigfox. Řešení je tak snadno aplikovatelné pro každou společnost i na Slovensku a v Evropě, “řekl Martin Komínek, provozní ředitel slovenského operátora sítě Sigfox, společnosti SimpleCell Networks Slovakia.