Těžební sezóna tvrdého dřeva začíná

Dluhopis České dřevo VaP 14,26% | 2026

Společnost VaP české dřevo s.r.o. získala první kontrakt na těžbu více než 500 m3 dubu a 300 m3 jasanu vysoké kvality určených pro zpracování na truhlářské řezivo, které následně používají truhláři pro výrobu nábytku a dalších výrobků. První zakázka na sebe tedy nenechala dlouho čekat. Pro představu se jedná cca o 50 kamionů kulatiny. Celková investice do vstupní suroviny aktuálně přesahuje 6 mil. Kč.

Těžba dřeva se po skončení pravidelné letní vegetační sezóny, kdy neprobíhá těžba listnatých dřevin, opět rozjíždí. Nejvhodnějším obdobím pro těžbu dřeva a jeho následné zpracování je totiž konec podzimu a zima, tedy nadcházející období a toho chce společnost plně využít.

Na většinu této zpracované kulatiny, tedy nařezaného a usušeného dřeva, společnost již má zajištěné odběratele.

“Máme radost, že se projektu daří. Díky této dodávce suroviny máme na dalšího 1/2 roku takřka naplněn výrobní plán pro zpracování tvrdého dřeva ve společnosti Dřevo HŽV s.r.o. V těchto dnech začínáme zpracovávat vytěžené dřevo z ČR u nás doma a nevyvážíme ho levně neopracované do Polska nebo Rakouska bez přidané hodnoty.” objasňuje pan Jakub Nespala, zástupce společnosti VaP české dřevo s.r.o.