Emitent shrnuje důležité novinky z projektu

Dluhopis Jarabák 9/2022

Jednatel společnosti Jarabák s.r.o. pan Petr Mareš shrnuje nejdůležitější novinky z projektu:

“Jak již bylo avizováno, naším cílem je otevření nové kamenné prodejny o ploše minimálně 400m2 a zásadní rozšíření sortimentu v segmentu hobby/dům/zahrada. Abychom kapacitně vše dobře zvládli, začali jsme již koncem loňského roku investovat do vlastní infrastruktury. Zmodernizovali jsme prodejnu v Libiši u Neratovic a dále na jejím vylepšení pracujeme.

Pronajali jsme si nový sklad v Říčanech u Prahy, který je blízko našim dodavatelům a bude sloužit jako „vyrovnávací paměť“ pro všechny prodejny a především pro eshop. Sklad jsme vybavili novými regály a vysokozdvižným vozíkem od společnosti Jungheinrich. Díky většímu skladu zvládneme všechny objednávky vyřizovat v kratším čase a především ulevíme přeplněnému skladu v Libiši. Pro efektivnější zásobování a snazší manipulaci s velkými stroji jsme pořídili nový skříňový vůz Fiat Ducato s hydraulickou plošinou. Zvládneme tak lépe doručování a servis zahradních traktorů, velkých štípačů nebo kultivátorů. Až do teď jsme používali klasické dodávky, které byly pro tyto potřeby nevyhovující a byly zapotřebí vždy alespoň 2 zaměstnanci na výjezd k zákazníkovi. S hydraulickou plošinou lze vše pohodlně zvládnout jen s jedním zaměstnancem. V důsledku tedy budeme efektivnější a klesnou i mzdové náklady.

Rád bych také zmínil naprosto zásadní investici v oblasti IT, jejíž dopad se projeví naplno až v příští sezoně. Aktuálně pracujeme na novém eshopu s integrovaným pokladním, skladovým, CRM a ERP systémem. Je to běh na delší trať, ale po jeho implementaci budeme technologicky konkurenceschopní těm největším internetovým obchodům v ČR.”